دقیقا همان جایی استخدام شوید که می خواهید…

تصمیم دارم در مجموعه ای از مقالات، تجربه های شخصی خودم برای استخدام در مجموعه‌های بزرگ و نحوه مصاحبه و مواردی از این قبیل را با شما به اشتراک بگذارم.

در اواخر سال ۹۷ در برخی سایت‌ها مانند جاب ویژن، جابینجا و ایران تلنت به دنبال پوزیشن های شغلی در بحث توسعه کسب و کار، تحلیل کسب و کار و …. بودم. در این میان با آگهی هایی روبه ‌شدم که به طور کامل با آن‌ها آشنایی نداشتم. به عنوان مثال آچاره آگهی برای توسعه کسب و کار زده بود که من آشنایی کامل با توسعه کسب و کار نداشتم.

بعد از آن جریان تصمیم گرفتم بیشتر با حوزه توسعه و تحلیل کسب و کار آشنا شوم. برای شروع با عنوان یک شرکت آگهی استخدام زدم و درخواست ارسال رزومه کردم. به طور باورنکردی حدودا ۲۰۰ رزومه با مهارت ها و سوابق کاری در حوزه های مختلف جمع آوری شد و به این نتیجه رسیدم که یک توسعه دهنده کسب و کار چه مهارت هایی نیاز دارد.

توسعه کسب و کار چه ویژگی دارد و من چه رقبایی داشتم؟

همچنین فهمیدم یک توسعه دهنده کسب و کار از لحاظ مهارت های گفتاری، کسب و کاری، ارتباطی و مهارت های نرم افزاری چه چیزهایی بهتر است بلد باشد، کجاها کار می‌کند و با چه افرادی در ارتباط است. پس شروع به یادگیری مهارت های مورد نیاز کردم. با تحقیق و دانلود دوره های آموزشی و شرکت در دوره های حضوری مهارت ها و طرز تفکرم به دنیای کسب و کار را بالا بردمو توانستم خود را به عنوان یک توسعه دهنده کسب و کار معرفی کنم.

و اما کجا می‌خواستم استخدام شوم؟

موضوع مهمی که برای من مطرح بود، مکانی بود که باید برای مذاکره و مصاحبه می رفتم. با سرچ و تحقیق زیاد آگهی علی بابا را پیدا کرده که به یک مدیر محصول و توسعه دهنده کسب و کار نیاز داشت. قبلا یک بار برای آن‌ها رزومه فرستادم ولی به مصاحبه دعوت نشدم. پس با توجه با آگهی درج شده و توانمندی هایی که نیاز داشت، شروع به نوشتن رزومه کردم و رزومه خود را باتوجه به توانمندی‌های مورد نیاز در توسعه کسب و کار برای علی بابا به روز کردم. در آگهی درج شده بود فردی که نیاز به استخدام است، باید از لحاظ کار تیمی، چابکی و طرز تفکر قوی باشد.

من در رزومه این موارد که نیاز داشتند را به صورت بُلد و پررنگ تر نسبت به سایر ویژگی ها درج نمودم. سپس پارامترهای مورد نیاز و مهم برای آن ها را بررسی نمودم. در لینکدین افرادی که در علی بابا مشغول به کار بودند را پیدا کردم و به آن‌ها پیام داده و با سوالاتی نظیر بررسی شرایط، فرهنگ و محیط شرکت شروع به تحقیق در مورد علی بابا نمودم. ولی متاسفانه از این روش جواب درستی نگرفتم و تعدای از افراد به صورت سربسته پاسخ هایی دادند که به درد من نخوردند. مجددا از طریق لینکدین شروع به پیدا کردن افرادی کردم که قبلا در شرکت علی بابا کار کرده بودند و از آن ها تقاضا کردم چنانچه برایشان مقدور است در مورد علی بابا و شرایط کاری در آن جا برایم توضیح دهند. همچنین از آن ها خواستم توصیه هایی در مورد حضور در علی بابا به من داشته باشند. مثلا آیا کار خاصی نیاز است؟ تخصص و مهارت ویژه ای نیاز است؟ و ..

از بین چند نفر، یک نفر پاسخ های خوبی به من داد و من با توجه به پاسخ های آن‌ها رزومه خود را مجددا آپدیت کردم. اما متاسفانه زمانی که رزومه من آپدیت و کامل شد آگهی استخدام علی بابا بسته شده بود! این نکته خیلی مهم است که درخواست همکاری باید در تایم درست و به موقع ارسال شود. من درخواستم را برای چند جای دیگر که فرهنگ کاری مشابه علی بابا داشتند ارسال کردم، که ۴ شرکت با من برای مصاحبه تماس گرفتند.

تا اینجای کار من موفق شدم اعتماد شرکت‌ها را فقط به وسیله مطالب داخل رزومه‌ به خود جلب کنم. برای هرکدام از آن ها کاری که برای علی بابا انجام داده بودم را مجددا تکرار کردم. یعنی اطلاعات جمع کردم و در نهایت آمادگی برای جلسات مصاحبه پیدا کردم. البته من قبل ترها برای استخدام در پوزیشن‌های شغلی مورد نظرم به صورت گروهی (یاهمان فله ای خودمان!) رزومه ارسال می کردم. پس من تصمیم گرفتم برای هر شرکت و هر پوزیشنی رزومه ارسال نکنم. به این صورت تنها برای محیط هایی که کاملا بررسی شده و آمادگی لازم را برای مصاحبه با آن ها داشتم رزومه ارسال نمودم.

هدف من از ارسال رزومه چه بود؟

هدف من از ارسال رزومه صرفا رفتن به جلسه مصاحبه بود و در برخی موارد من و واقعا به دنبال کار و همکاری با آن مجموعه نبودم. پس از آنکه از شرایط مجموعه های مختلف اطلاع پیدا کردم تصمیم گرفتم، سعی کردم برای گزینش پوزیش ها و انتخاب آن مجموعه موارد دیگری که قبلا به آنها توجه نمی کردم را هم رعایت کنم. مثلا مدیر آن شرکت کیست، با چه جور افرادی کار می کند، برنامه آینده آن‌ها چیست، با افراد خود چطور و به چه شکلی کار می‌کند، چقدر خلاقیت در محیط هست؟ چقدر انرژی در محیط هست و آیا من می توانم با خیال راحت در کنار کارکردن، کارهای شخصی خود را انجام دهم؟ چقدر به من پرو بال می‌دهند و این کار چقدر به رشدم کمک خواهد کرد تا به اهداف شغلی خود برسم. شاید من نخواهم کارمند باشم و تصمیم داشته باشم در آینده کسب و کاری راه بیندازم، پس مهم است که مدیر آن مجموعه و محیط آن جا یک محیط مشوق و یادگیرنده باشد، برای رسیدن من به اهداف شغلی و شخصیم مشکلی ایجاد نکرده و دائما تحت نظر نباشم. همچنین صرفا به خاطر حضور من در شرکت پرداخت حقوق نگیرم و عملکردم بیش از هر چیز برای ارزیابی کردنم مد نظر باشد.

در مقاله بعدی در مورد پس از دعوت شدن به مصاحبه و تجربه های خودم در مصاحبه و پاسخ هایی که دادم و جواب هایی که گرفتم، صحبت خواهم کرد.

پس با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست